BTK Akademi Nasıl Kayıt Olunur? (Ücretsiz Yazılım Dersleri)

Bugün Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan güzel bir müjde verdi.
Çok yakın bir zamanda BTK Akademi adı altında bir platform oluşturulmuştu. Bu platforma bir çok yeni video eğitim ve içerik güncellemesi yapıldı (Yazılım,Donanım,Büyük veri vb…).
İçerisindeki eğitimlerin tümüne ücretsiz bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Sisteme E-Devlet üzerinden giriş yapıyorsunuz ve arama satırına BTK Akademi yazıp aratıyorsunuz. Aşağıdaki resimde de görüldüğü üzere UYGULAMAYA GİT butonuna tıklayarak siteye üye oluyorsunuz. Bu kadar basit.
Ayrıca Hazine ve Maliye Bakanlığına sistem üzerinden CV bırakabiliyoruz.
Başarı ile tamamladığımız Eğitimlerin sertifikası güncel olarak CV‘ye eklenebildiğini unutmayın.

Cumhurbaşkanımızın duyurusu;

Evde Kal Türkiye‘ sloganıyla gönüllü karantina uyguladığımız şu günlerde özellikle gençlerimize bir çağrıda bulunmak istiyorum. Dünyada yıldızı her geçen gün daha da parlayan yazılım sektörü sizleri bekliyor. Bunun için 3 yılda 1 milyon yazılımcı yetiştirmeyi hedefleyen bir program başlatıyoruz. Hazine ve Maliye Bakanlığımızın hazırladığı proje kapsamında eğitimler, özellikle de BTK Akademi Eğitim Portalı üzerinden gerçekleştirilecektir. Hala 13 başlıkta 47 bin dakikayı bulan 31 ayrı eğitim bu sitede hizmet veriyor. Yıl sonuna kadar eğitim sayısı 100‘e çıkacaktır. Gençlerimizin tek yapması gereken sisteme girip öz geçmişlerini kaydettirmektir. Tamamlanan eğitimler ve başarı dereceleri sistemdeki öz geçmişlere otomatik olarak işlenecektir. Programı tamamlayanlar güvenliğinden veri analistliğine, siber güvenlikten yazılım geliştirmeye kadar 15 farklı alanda uzman olarak istihdam edilebilme imkanı kazanacaktır. Böylece gençlerimiz korona günlerini geleceklerine ışık tutacak bir fırsata çevirebilecektir. Bu programın ülkemizin yazılımcı ihtiyacının giderilmesine katkı sağlayacağına inanıyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.