Cami Halısı

Duvardan Duvara Cami Halısı

Cami Halısı Duvardan duvara halıların en çok kullanıldığı alanlar camilerdir. En çok insan misafir eden, ibadet mekanları cami halılarıyla döşenir. Cami halısı olarak adlandırılan duvardan duvara halı modelleri, özellik ve dokuma şekilleri itibariyle diğer halılardan farklıdır. Genellikle yün ve akrilik ipliklerden üretilmektedirler. Camiler için duvardan duvara halı modelleri, tek kişilik seccadelerin birleşmesiyle oluşan bir görüntüye sahiptir. İbadet alanlarına özgü bu mescit halısı modelleri i özelliği ise; sık dokuma olarak üretilmeleridir. Üzerinde günün her saati ibadet edilebilen ve herkese açık olan camiler, kullanışlı, uzun süre bozulmadan kalabilen, kolay temizlenebilen sık dokuma halılar ile kaplanmalıdır.

Mescit Halısı

Milyonlarca kişiyi ağırlayan mescit halısı halifleks çeşitleri kolay temizlenme özelliği ile anti bakteriyel ipliklerden üretilmektedir. İnsan ve temizlik sirkülasyonunun sık tekrarı olduğu için, kaliteli halı dokumaları, uzun vade kullanımı sağlar. Duvardan duvara halı modelleri seçerken dikkat edilmesi gereken hususlardan biri de renk ve desen kombinasyonudur. Camilerde huşu ve sessizlik içerisinde ibadet edildiğinden, konsantrasyonu bozmayacak modeller tercih edilmelidir. Özellikle dinginlik veren mavi, turkuaz, yeşil, krem rengi, kahve tonları ve pastel renkler cami halısı modelleri arasında tercih edilmelidir. Namaz sırasında dikkat dağıtması muhtemel sembol içerikli halı modellerinden kaçınılmalıdır. Cami halı fleksleri genellikle sıralamaya uygun modeller içermektedir. Müslümanların kolay saf tutabilmesi, namaz hizası alabilmesi için, tam seccade boyundaki motiflerden mescit halısı üretilmektedir.

Duvardan Duvara Cami Halılarında haliflekss.com Ürün Yelpazesi

Duvardan Duvara Cami Halısı

İbadet merkezi olan camilerin, duvardan duvara halı kaplamalarında yün ve akrilik ipliklerle, sık dokuma sağlanarak, yüksek teknolojiyle halı üretilmektedir. Dokumalar, mescit halısı modelleri ve kriterlerine göre tasarlanmaktadır. İbadet esnasında dikkati dağıtan, göz yoran veya sakıncalı semboller kullanılmamaktadır. Camilere uygun nitelikte, herhangi bir alt mesaj içermeyen, yalın motifler seçilerek cami halısı üretilmektedir. Duvardan duvara halı nitelikleri; rahat, uzun süre kullanım sağlaması ve temizlenme kolaylığı sağlamasıyla seçilir. halifleks.com ürünleri 0 yün, akrilik, polyemide ve frize ipliklerinden dokunarak tasarlanmaktadır. İnsanlar üzerinde uzun süre oturduğu için, ipliklerinin batmaması, kaşındırmaması gereklidir. Ayrıca diz kapakları ve alın için, bir miktar yumuşaklık içermesi gereken mescit halısı modelleri, kokuyu hapsetmeyen dokumalarla üretilmektedir.

Özellikle yazın sıcak aylarda, çeşitli binlerce insanın akın ettiği camiler, mikroorganizma ve bakteri barındırmayan akrilik duvardan duvara halı çeşitleriyle sunulmaktadır. İnsan sağlığı göz önünde bulundurularak, camilerle kombin edilen halılar seçilirken, caminin tasarımı da ön plana çıkmaktadır. Şayet tarihi bir cami için cami halısı alınacak ise, tarihi dokuyu arka planda bırakmayan, sade halılar seçilmelidir. Modern dizayn edilen cami ve mescitlere duvardan duvara halı fiyatları ve modelleri incelenmelidir. Modern çizgilere sahip ibadet evlerinde, caminin iç rengi, tasarımı, avizelerine göre en uygun model seçilerek, değerlendirilmelidir. En uygun duvardan duvara halıfleks modelleri arasından, uzun ömürlü kullanım sağlayan, sade, şık modelleri seçebilirsiniz.

Mescit Halısı Seçimini Bu Siteden Yap

Duvardan duvara halı makalemde duvardan duvara halı özellikleri, nitelikleri ve cami halısı seçerken nelere dikkat edilmelidir anlatılmaktadır. Özel üretim cami halıları, samur halılar, mescit halısı halifleks modelleri, renk seçenekleri ve fiyat bilgileriyle online olarak sunulmaktadır. Özel üretim cami halısı bordo, mavi, yeşil ve kahverengi seçeneklerine göz atarak, desenlerini inceleyebilirsiniz. Kaliteli duvardan duvara halı hizmeti sunan https://www.haliflekss.com en uygun fiyat avantajlarıyla cami ve mescit halılarını sunmaktadır. Sizler için samur halı model ve desenlerini inceledik. Cami alan ve metrekaresine göre teklif alabilir, teklif verebilirsiniz. Telefonla bilgi edinebilir, web sitesi üzerinden tüm çeşitleri inceleyerek duvardan duvara halı fiyatlarını öğrenebilir, online sipariş verebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.