Google Reklamlarından Anında Kurtulun

google reklamlarından kurtulma

Merhaba arkadaşlar, internette gezdiğimizde kafamızı karıştıran, gözlerimizi yoran, yanlış tıklamanıza neden olan reklamları biliyoruzdur, değil mi? Çok gıcık oldukları kesin de. Zaten google, gittikçe reklamlarının tarzını değiştirmeye başladı zaten. Yani browserınızın yani tarayıcınızın ” chrome, internet explorer, mozilla vs.” çerezlerini kullanarak,  google da arama yaptığınız kelimeleri ziyaret ettiğiniz sitenin, google reklamlarında kullanıyor. Kısacası arama yaptığınız kelimeler ziyaret ettiğiniz sitede size reklam olarak geri dönüyor.

Gerçi site reklamlarının hiçbirini sevmiyorum, fazla seven olduğunu da düşünmüyorum açıkçası. Lakin site sahiplerine gelir sağladığı kuşkusuz. Bunları da site sahibi olarak düşünmüyor da değilim. 🙂 Neyse eğer google reklamlarından kurtulmak istiyorsanız yapmanız gerekeni anlatmak istiyorum şimdi. Yani hap bilgimize geçelim.

1. Masaüstü bilgisayar simgesinden harddisk’in C:\ bölümüne giriyorsunuz.

2. Windows klasörünün içinde System32 klasörü oradan drivers klasörü sonra etc klasörünün içindeki hosts  dosyasını açıyorsunuz ” yani içerisine giriyorsunuz”

3. Sonra aşağıdaki yazıyı host içeriğindeki en son satıra yazıyorsunuz ve kaydediyorsunuz.

127.0.0.1 pagead2.googlesyndication.com

bu kadar basit. Yanlışlık yaptığınızda aşağıdaki form bölümünü kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kolay gelsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.