Gözlükteki çizikler nasıl giderilir?

Gözlüklerdeki çizikler, görmenizi engeller, gözlerinize rahatsızlık verir, baş ağrısına neden olur. Gözlük camınız çizildiğinde, camı değiştirmek yerine, evde kendi imkanlarınızla çiziklerden kurtulabilirsiniz. Peki nasıl Gözlükteki çizikler nasıl giderilir?

KARBONAT VE SU KARIŞIMI

Gözlük camındaki çizikleri yok etmek için, 1 yemek kaşığı su ile 1 yemek kaşığı karbonatı karıştırın ve karışımı çiziklere sürün. Daha sonra camı suyla yıkayın ve mikrofiber bezle silin.

 

ARABA CAMI TEMİZLEYİCİSİ ( CAM SUYU ) 

Araba camı temizleyicisi, gözlükteki küçük çizikleri yok etmede etkilidir. Ayrıca, gözlük camının daha az buğulanmasına yardımcı olur. Sıvıyı, gözlük camına sıkın ve bir bezle dairesel hareketlerle silin.

 

AŞINDIRICI OLMAYAN DİŞ MACUNU

Ebde, işte, heryerde nerde olursanız olun yanınızda diş macunu olsun yeter. Size bşr pratik bilgi daha, Parmağınızla az miktarda diş macununu gözlük camındaki çiziklere sürün ve dairesel hareketlerle ovun. Sonra temiz bir bezle silin. Çizikler çok derin ise, işlemi 3- 5 defa tekrarlamanız gerekebilir.

 

AHŞAP CİLASI VE VAZELİN

Tabiki de bu uygulama saçma gelebilir ancak Ahşap cilasını gözlük camındaki çizikleri yok etmek için de kullanabilirsiniz. Ahşap Cilasını bir bez yardımıyla gözlük camını ovalamak için kullanın.

 

SİRKE VE KARBONAT KARIŞIMI

Küçük çiziklerden kurtulmak için 1 yemek kaşığı karbonat ve 1 çay kaşığı sirkeyi karıştırın. Karışımı çiziklere sürün, sonra suyla durulayın ve yumuşak bir mendille silin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.