IMDb Puanı Yüksek En İyi 10 Disney Pixar Filmi

Disney Pixar’ın renkli dünyasından en iyi 28 filmi sizlere sunuyoruz.  En iyi animasyon filmlerini ve sinema tarihine adını duyurmayı başaran en büyük Disney filmlerini bu listemizde bulabilirsiniz. İşte IMDb puanına göre sıralanmış en iyi 10 Disney filmi…

1. Vol-İ – Wall-E (2008) – IMDb: 8.4

Gelecekte zamanda geçen bir hikayenin anlatıldığı filmde Val-i isimli robot insanların çöplük içinde bıraktığı dünyayı tekrar yaşanabilir bir hale getirebilmek için uğraşmaktadır. Bu sessiz ve yalnız hayattan dolayı üzgün olan Val-i’nin hayatı ise uzun bir süre sonra dünyaya gelen Eve isimli robot ile birlikte değişecektir. Verdiği sosyal mesajlarla dikkat çeken Wall- E filmi Disney yapımı olup Oscar ödülüne layık görülmüş bir animasyon filmidir.

Tür: Macera, Animasyon

Fragman

2. Coco (2017) – IMDb: 8.4

Disney Pixar’ın eğlenceli stüdyolarında hazırlanan Coco filmi 12 yaşında müziğe karşı büyük ilgi duyan Miguel’in ölüler diyarındaki maceralarını anlatmaktadır. En çok sevdiği müzisyen Meksikalı Ernesto de la Cruz ile tanışmak isteyen Miguel bu hayalini gerçekleştiremez çünkü Ernesto çoktan ölüler diyarına gitmiştir bile. Bir gün Ernesto’nun gitarını bulan Miguel gitarı çaldığı gibi bir anda kendini ölüler diyarında buluverir.  Lee Unkrich’in yönetmenliğini yaptığı film birçok sinema ödülünün de sahibi olmuştur.

Tür:  Animasyon

Fragman

3. Ters Yüz (2015) – IMDb: 8.2

0-6 yaş aralığı için uygun animasyon filmlerinden biri olan Ters yüz En iyi Disney filmlerinden biridir. Küçük bir çocuk olan Riley’in babasının işi dolayısıyla değişen hayatında en büyük yardımcıları olan neşe, korku, öfke, nefret ve üzüntü ona yol göstereceklerdir. Güzel bir kurguya sahip olan Ters Yüz çocukların iç dünyasına ve duygularını  bir yolculuk yapmalarını sağlayacaktır.

Tür:  Animasyon, Komedi

Fragman

4. Yukarı Bak (2009) – IMDb: 8.2

Yönetmen Peter Docter’in dünya sinemasına kazandırdığı unutulmaz animasyon filmlerinden biri olan Yukarı Bak Disney Pixar yapımı bir filmdir. Filmin konusu çok sevdiği karısı ile birlikte dünyayı dolaşma hayalini gerçekleştimek isteyen yaşlı Carl’ın karısının ölümünden sonra emaneti olan eve yüzlerce balon bağlayarak dünya turu yapmasını konu ediniyor. Bu macerada Carl’ın davetsiz misafiri küçük bir çocukta yer alacaktır.

Tür: Macera, Animasyon

Fragman

5. Kayıp Balık Nemo (2003) – IMDB: 8.1

2000’li yılların en iyi ve en eğlenceli Disney filmlerinden biri olan Kayıp Balık Nemo , Nemo isimli küçük bir balığın dış dünyanın büyüsüne kapılıp kaybolmasıyla başlayan hikaye birçok maceraya konu olmuştur.  Evine dönmenin yollarını arayan Nemo izleyicilerine aksiyon ve macera dolu sahneler yaşatıyor.

Tür: Animasyon

Fragman

 6. Karayip Korsanları: Siyah İnci’nin Laneti (2003) – IMDb: 8.0

2003 yılında başlayan efsane film serisi “Karayip Korsanları” Disney yapımcılığında ortaya çıkarılmış bir film serisidir. Başrollerinde Johnny Depp, Orlando Bloom ve Keira Knightley’in oynadığı filmin yönetmen koltuğunda  Gore Verbinski oturmuştur. Film ünlü bir korsan olan Jack Sparrow ve demirci çırağı William Turner’ın maceralarını anlatmaktadır.

Tür: Macera, Aksiyon

Fragman

7. Zootropolis: Hayvanlar Şehri (2016) – IMDb: 8.0

Ünlü film yönetmeni Byron Howard’ın eseri olan Zootropolis, hayvanların insanlar gibi yaşadığı bir şehirde geçmektedir.  Şehirde olan bir olay sonrasında suç kurnaz tilki Nick’in üzerine atılıyor. Ancak Nick bu suçtan bir şekilde kurtulmaya çalışacaktır. Klasik bir Disney animasyonu olan film renkli bir hayvanlar aleminde izleyenlerini çok güzel maceralar yaşatıyor.

Tür: Animasyon, Macera

Fragman

8. İnanılmaz Aile (2004) – IMDb: 8.0

Hayatını insanların iyiliği için harcayan animasyon kahramanı Bob Parr emekli olup ailesi ile birlikte huzurlu bir hayat yaşamayı düşünür. Ancak bir süre sonra eskisi gibi aksiyon ve macera isteyen Bob yeni macerasına ailesi ile birlikte atılacaktır. Ünlü yönetmen Brad Bird’in eseri olan film Disney Pixar stüdyolarında hazırlanmış ve en iyi Disney filmlerinden biri olmayı başarmıştır.

Tür: Animasyon, Macera

Fragman

9. Sevimli Canavarlar (2001) – IMDb: 8.0

Animasyon filmleriyle dünya sinemasında yer edinen ünlü yönetmen Pete Docter imzalı bu animasyon filmi insanlar ve sevimli canavarlar arasında geçmektedir. Yaşayabilmek için insanlar ihtiyaç duyan canavarların dünyasına küçük bir çocuğun gelmesiyle olaylar farklı bir boyut kazanacaktır. Disney’in en iyi animasyon filmlerinden biri olan Sevimli Canavarlar 2000’li yıllara damgasını vurmayı başarmış bir animasyon filmidir.

Tür: Animasyon

Fragman

10. Ratatuy – Ratatoullie (2007) – IMDb: 8.0

Yemek yemeyi çok seven şişman fare Remy hayali olan Aşçılığı bu macera dolu animasyon filminde yaşayacaktır. Hayali için Paris’e gelen Remy bir kaza sonucu kendisini ünlü bir restoranın kanalizasyonunda bulur. Restoranda yeni işe giren çöpçü ile anlaşma yapan Remy hayal ettiği aşçılığı kocaman mutfakta gerçekleştirecektir. Bol eğlenceli ve macera dolu bu animasyon filmi Walt Disney yapımı olup Pixar stüdyolarında ünlü yönetmen Brad Bird tarafından çekilmiştir.

Tür: Macera, Animasyon

Fragman

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.