İnternetim Çok Yavaş. Nasıl Hızlandırırım?

Evinizde yada iş yerinizde yavaşlayan internet bağlantı problemlerini çözmek için ipuçları;

  1. Öncelikle google’da ttnet hız kelimesini aratarak internet hızınızı öğrenin? Girdiğiniz internet sayfasındaki hız ölçümü için BAŞLAT butonuna basın.

İnternet hızınız size servis sağlayıcı tarafından (ttnet, superonline, dsmart vs. ) verilen hız ile aynı olup olmadığını görün. Eğer hızınızda büyük oranda düşüş görüyorsanız. Modemi kapatıp açın ve tekrar ölçüm yapın. Tekrar aynı sonuçla karşılaşırsanız, servis sağlayıcı firmayı arayıp kontrolleri gerçekleştirmesini isteyin.

2. Eğer servis sağlayıcı sorunun sizden kaynaklandığını söylüyorsa,gün içinde tekrar arayarak tekrar arıza bildirimi yapın. Uzaktan arızanın kontrol edilemediğini anlayan firma yetkilisi (size yetkili kişileri yönlendirene kadar arıza bildirimi yapın ) sizin için yetkili kişileri evinize yönlendirecektir. Gelen firma yetkilisine durumu kısaca anlatın. Kendisi ölçümleri yapıp size durumu bildirecektir. Sorunun telefon kablonuzdan kaynaklandığını söyleyecektir büyük ihtimalle. Eğer bina telefon hattınız çok kötü ise telefon hattını yeniden çekmeniz sizin için faydalı olacaktır. Ama hattınızın iyi olduğundan eminseniz sorun modemden kaynaklanıyor olabilir. Genelde modem arızası bu şekilde arıza yapmaz ama yine siz ihtimali göz önünde bulundurarak komşunuzdan veya arkadaşınızdan ödünç modem alıp deneme yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.