Periscope ile nasıl canlı yayın yapılır?

Merhaba arkadaşlar, yakın zamanda Periscope ile bir çok ünlünün canlı yayın yaptığını biliyoruz değil mi? Hatta maçlarda canlı görüntüleri paylaşan arkadaşlarım bile var. Eeee… Periscope ile Biz Nasıl Canlı Yayın yapacağız diyorsanız hap bilgimizi hemen verelim  değil mi?

Öncelikle Periscope uygulamasını cihazınıza yükleyin. Periscope kullanabilmeniz için bir Twitter hesabınızın olması gerekiyor. Twitter hesabınız yoksa hemen Twitter’a üye olmalısınız. Üye olduktan sonra  Periscope uygulamasında “Twitter ile giriş yap” butonuna basın. Karşınıza Periscope uygulamasının hesabını kullanmasına izin verilsin mi? şeklinde bir ekran gelecek. Bu ekrandan “İzin ver” butonuna basın.

Daha sonra Periscope hesabınızı oluşturun. İsminizi ve kullanıcı adınızı yazdıktan sonra “Create Account” butonuna basarak hesabınızı oluşturuyorsunuz. Periscope hesabınızı oluşturduktan sonra Twitter’daki takipçilerinizde Periscope’a üye olanların gösterildiği bir sayfayla karşılaşacaksınız. Buradan takip etmek istediğiniz kişileri seçebilirsiniz.

Hesabınızı oluşturduğumuza göre şimdi gelelim nasıl canlı yayın yapacağınıza. Periscope’un ana ekranına gelin. Sağ altta bulunan kırmızı arka planlı kamera butonuna basın. Karşınıza gelen ekranda yayınınızın adını yazın ve “Start Broadcast” butonuna basın. Canlı yayınınız başlamış olacak.

Tabi Twitter takipçilerinizle de bu canlı yayını  paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.