SEO Hap Bilgiler-1

seo hap bilgiler-1

Merhaba arkadaşlar, Sitelerinizi geliştirmek ve çok fazla ziyaretçi mi istiyorsunuz.  O zaman sitemizin SEO kategorisini devamlı takip edin. Elimizdeki tüm bilgileri sizlerle paylaşacağız. Bilgilerimizi kesinlikle saklamayacağız. Yerli ve Yabancı sitelerden elde ettiğimiz tüm makaleleri, kendi bilgilerimizi kısacası herşey ve herşeyi SEO Hap Bilgiler başlığı altında sizlerle buluşturacağız. Unutmayın kaliteli içerik her zaman bu sayfada olacaktır. Amacımız herkesin gerçek bilgiye ulaşmasını sağlamak. O zaman SEO Hap Bilgiler-1 ‘e başlayalım Ne dersiniz?

1- Sitenizin adını belirlemede acele etmeyin, Şunu hiç unutmayın, ilk önce yapmanız gereken site içeriğinin neler olacağıdır? Site içeriği karmaşık olacak ise; biz buna her telden diyoruz, o zaman site adınız çok fazla önemli olmayacaktır. Bu tarz siteler piyasada çok olduğundan sitenizi üst sıralara taşımak oldukça zor olacaktır. Peki böyle durumda ne yapmalısınız? Madem böyle bir site yapmaya karar verdiniz. Sitenizi devamlı kaliteli içeriklerle doldurmalısınız. Sağdan soldan aldığınız içerikler sitenizi daha diplere çekme ihtimali çok yüksek. Hatta fazla içerik çalmanız SPAM site olarak adlandırılmanıza yol açabilir. Unutmayın savaştığınız siteler daha önce internette yer aldığı için sizden 1-0 öndedirler. O yüzden aşağıdaki maddelere öncelik verin.

  1. Site, kaliteli içerikle doldurulmalıdır.
  2. En az 3 ay boyunca sitenizden başka bir siteye link vermeyin ” Yoksa çöp siteler grubuna dahil olursunuz”
  3. En az 1 ay boyunca backlink almayın. Yani yüksek pagerank (google’ın değer verdiği site puanıdır) değerine sahip sitelerden link almayın. Bazı arkadaşlar, bu konuda az bilgiye sahip oldukları için saçma şeyler söylüyorlar. Onlara kesinlikle itibar etmeyin. Bu backlink olayı çok önemlidir.
  4. 2 ay boyunca kaliteli içerik girdikten sonra yukarıda bahsettiğim pagerank değerine sahip sitelerden backlink alabilirsiniz. Ama link çıkışının siteniz adına yazılan bir makale üzerinden yapılmasına özen gösterin. Sitenizi anlatan 300-350 kelimelik bir makale yazarak ki; bu makale önemlidir, makale içeriğinden kendi sitenize 1 veya maksimum 2 link verin.
  5. Makaleden kendi sitenize vereceğiniz kelimelere dikkat etmenizde fayda vardır. Google da hangi kelimelerde üst sıralara çıkmak istiyorsanız o kelimeleri kullanmanız siteniz için faydalı olacaktır.
  6. Bu makaleleri yayımlayacağınız sitelerin pagerank değerine dikkat edin, çok yüksek yani 7-8 gibi değerlere sahip veya 4-5-6 gibi değerlere sahip sitelerden makale yoluyla backlink almak sizin siteniz için inanılmaz iyi olacaktır.
  7. Başlangıçta 10-15 tane siteye makale verin. Abartmanıza gerek yok. Sonrasında ayda, 1-2 siteye makale verebilirsiniz. ( Bu arada paranızı iyi kullanmalısınız.)
  8. Eğer başka sitelere makale yoluyla backlink alacak paranız mevcut değilse, o zaman ücretsiz imleme sitelerini kullanabilirsiniz. ( Ücretsiz bir işlemdir, hızlı yükselemezsiniz ama sitenize faydası olacağı kuşkusuz.)
  9. Bunun yanında ücretsiz bloglar açarak sitenize backlink sağlayabilirsiniz. (Bu işlemler çok zaman alan işlemlerdir.)
  10. Dost siteler elde edip karşılıklı makalelerle sitelerinizi güçlendirebilirsiniz. Yeni dostluklar her zaman iyidir.

2- Peki, sadece bir kategoride site oluşturmak istersek ne yapmalıyız? Atıyorum Sadece Android Telefonlarla ilgili site oluşturacaksanız, sitenizin isminde bu kelimenin olması önemlidir. Ama içerik, tek bir konuya bağlı içerik olacağından farklı isimlerle de açabilirsiniz. Tek bir kategoriye bağlı siteler daha hızlı gelişmekte ve google reklamlarından iyi paralar alabilmektedirler.

Sonrasında yukarıdaki maddeleri kendi sitelerinde uygulamaya başlayabilirler. Bir daha ki hap bilgilerde görüşmez üzere. Bizi Takip edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.