SEO ” Makale Yazım Teknikleri” Nasıl Olmalıdır?

seo makale yazımı teknikleri

Merhaba arkadaşlar, SEO ile ilgili gerçek ve kullanılmış bilgilerin anlatıldığı bu kategoride bulunan makaleleri tarihsel bir kronolojiye göre okumuş olduğunuza inanıyorum. Eğer sitemizde sadece bu makaleyi okuyorsanız, yanlış yoldasınız. Diğer makaleleri de okumanızda yarar vardır. Çünkü tüm bilgiler birbirini tamamlayan makalelerdir. Neyse… Biz uyarımızı yapalım da gerisi size kalsın.

Başlıktan da anladığınız üzere, bu makalemizde, sitenizde yer alacak makalelerin düzenlemesiyle alakalı bazı tekniklerden bahsedeceğim. Madde madde yazacağım kurallara, siteniz için makale yazarken dikkat ederseniz, sitenizin SEO‘suna çok yardımcı olacaksınız.

1. Makale başlıklarınızda H1 Etiketi Kullanın. Google bu etiketlere çok önem verdiğinden sitenizde kullanacağınız makale başlıklarını bu etiket üzerinden tanımlayın.

2. Makalenin ana fikrini oluşturan bir başlık girmelisiniz. Sonrasında makalenizin başında veya sonuna doğru, başlıkta kullandığınız kelimelerden makale içinde kullanmalısınız. Dolayısıyla güçlü bir makale oluşturmuş olacaksınız. Başlıkta kullandığınız anahtar kelimeleri makale içinde çok fazla kullanmayın.

3. Makalenizde, başlığa uygun olarak girdiğiniz yazınızda yer alan anahtar kelimeleri koyulaştırmanız veya eğik yazmanız kelimenin önemini de artıracaktır. Kısacası bu kelimelere, yazı içinde böyle özellikler ekleyin.

EN ÖNEMLİSİ MAKALENİZİN ÖZGÜN OLMASIDIR…

İyi günler..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.