Sitenin Alexa Değeri Nasıl Düşürülür? [Çözüm]

Sitemizi düzenledik, içeriklerini girdik ve yayınladık. Eeeee, sırada ne kaldı. Bunun üzerine sitemi daha nasıl geliştirebilirim diye, diğer siteleri gezmeye başladınız, neler yapabileceğinizi öğrenmek isterken bir de baktınız ki insanlar Alexa‘dan bahsediyorlar… Allah, Allah deyip nedir bu Alexa? diye bir soru sormuşsunuzdur, eminim. Tabi okudunuz okudunuz bir ton bilgi var ya, piyasada. Ama kafanızda hala bu Alexa ne işe yarıyor,diye!!!! Düşünüyorsanız, tam yerine geldiniz. En basit anlatımla, hızlıca hap bilgilerimizi verelim, isterseniz.

Alexa Nedir?

Sitenizin, Dünya veya bölgesel olarak  trafiğini “özellikle, veri giriş/çıkışlarını ve ziyaretçi potansiyelini” belirli kriterler göz önünde bulundurarak belirleyen bir sitedir.

Kısacası, sitenizin Trafiğinin verisel olarak yansımasını (reytingini) sizlere gösteren bir site.

Peki Neden Alexa Bu kadar Önemli?

Alexa, bahsettiğimiz verileri herkese gösterdiği için, reklam verenler bu sitedeki verileri referans olarak görüyorlar. Kısacası sizin sitenizle alakalı önemli verilere alexa.com  üzerinden ulaşıyorlar. Reklam veren için, bu referans bilgiler yeterli midir? bilinmez ama bu bilgilere bakıldığı kuşkusuz.

Alexa Değerinizi Düşürmek İstiyorsanız Burayı İYİ OKUYUN. 

  • İlk önce Alexa Toolbar programını tüm browserlarınıza (tarayıcılarınıza) kurun. İnternetten araştırırsanız bu programı indirip kurabilirsiniz.
  • Webmastertoos’a sitenizi ekleyin ve içeriklerinizin linklerini hemen Google a tanımlayın.

Aşağıdaki madde yukarıdaki maddeden önemlidir, 10 Yıllık bir tecrübeden kaynaklı bir bilgi olduğu için bu maddeye daha çok önem vermenizi istiyorum.

  • Temanızın hızı çok hızlı olmalı.
  • Temaya’nın içerisinde özellikle anasayfada içerikle alakalı büyük boyutlu resimlere yer verin. Aslında temanın hızının neden hızlı olması gerektiği anasayfada kullandığınız büyük boyutlu resimler içindir. Eğer tema yavaşsa zaten büyük boyutlu resimler yüzünden daha geç açılacaktır. Bu da site için büyük bir sorundur.
  • Videolarınızı kendi hostunuza yükleyin ve sitenizde izlettirin. Videolarınız çok önemli olsun ki izlenilsin. Özellikle hiçbir yerde “sitede” olmayan videolar olmasına dikkat edin. Kendi anlatımınızın olduğu özel videolar olabilir.

Şimdiden başarılar. Kolay gelsin.

One thought on “Sitenin Alexa Değeri Nasıl Düşürülür? [Çözüm]

  1. Alexada düşmenin en büyük yardımcısı Alexa Toolbar’dır kesinlikle güzel düşürüyor tek düşürenin alexa toolbar olduğunu kanıtlayarak söyleyenlerde var insan bakınca güvenmiyor değil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.