Telefonunuzu Telsize Dönüştürün

Çocukluğunda walkie-talkie diye adlandırılan oyuncak telsizleri kullananlar vardır. Herhangi bir baz istasyonuna gerek kalmadan, ekstra bir ücret ödemeden, havada sinyal göndererek iletişim kurmamızı sağlayan bu telsizler teknolojinin gelişmesiyle hayatımıza tekrar girecek. Öyle ki, goTenna adı verilen yeni geliştirilen cihazla akıllı telefonlarımız telsiz özelliği kazanacaktır. 
Buyurun haberimize…

goTenna_telsi_telefon

 

Gerek akıllı telefonların yaygınlaşması gerek de teknolojinin gelişmesiyle, hayatımıza yeni cihazlar girmeye devam ediyor. Çocukluğumuzun akıllı iletişim cihazı olan walkie-talkie adı verilen oyuncak telsizler günümüzde geliştirilip goTenna adı verilen cihazla hayatımıza geri dönüyor. Akıllı telefonların uçak modu artık bir işe yarayacaktır. Görselde görünen portatif cihaz sayesinde akıllı telefonlarımız herhangi bir baz istasyonuna gerek kalmadan ve ücret ödemeden telsize dönüşüyor. Telefonun çekmediği alanlarda kullanım için ideal olan bu cihazla GSM ağından bağımsız olarak mesajlaşabilirsiniz.

gotenna_çalışma_prensibi

goTenna Nasıl Kullanılıyor? 

Özellikle telefonun çekmediği kapalı alanlar veya geniş ormanlık alanda ve telsiz kullanımının mecbur kalındığı alanlarda kullanım için ideal olan bu cihaz, GSM ağından bağımsız şekilde mesajlaşmanıza ve konum paylaşmanıza imkan sağlıyor. iOS ve Android cihazlara Bluetooth üzerinden bağlanan bu cihaz, indirilen uygulamanın yüklenmesi ile hazır hale geliyor ve eski analog radyo kanalları üzerinden iletişim kuruyor. Çevrenizdeki diğer goTenna sahipleri ile iletişim kurabileceğiniz gibi gruba özel ağınızı da kurabilirsiniz.

goTenna Özellikleri Nelerdir?

Üretici firmanın açıkladığı özelliklere göre 50.5 kilometre olan goTenna anten mesafesi , çeşitli hava koşulları, göl ve nehirler, dağlar veya büyük binaların sinyali bozup bu mesafeyi azaltmasına bağlı olarak değişebilir . Tam dolu pille devamlı açık olarak kullanacağınız cihaz, 30 saat kesintisiz iletişim imkanı veriyor. Eğer kullanmadığınız zamanlarda cihazı kapatırsanız bu süreyi 72 saate çıkarabilirsiniz . Cebinizde veya çantanızda taşıyabileceğiniz şekilde tasarlanmış bu portatif cihazı micro-USB portu ile şarj edebiliyorsunuz. Doğa şartlarında priz bulamayacaksanız eğer yanınızda ek batarya taşıyabilirsiniz. 

Kasım ayında piyasaya sürüleceği açıklanan goTenna’ın iki çifti 150 dolara satılan bu cihazı almak isteyenlerin %50 ön sipariş indirimi için gotennanın satış sitesine başvurabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.