Tuz ve Sirkeyle Gider Nasıl Açılır?

Evdeki bir gider tıkandı ve evinizde lavabo açıcı yok mu? Merak etmeyin; tuz ve sirke kullanarak kendi gider açıcını yapabilirsin. Tuzun ve sirkenin temizleme gücü birleşince en zorlu tıkanıklıkların bile üstesinden gelinebilir. Dahası, karışıma ekleyeceğin kaynar su da karışımı borularda itecektir.

Tuzla sirkeyi karıştır.  Küçük bir kaba 1 su bardağı tuz ve 1 su bardağı sirke ekle ve iyice karıştır. Karışım pürüzsüz hâle gelene kadar karıştırmaya devam et. Limon suyunun asitliği sayesinde macuna biraz daha fazla tıkanıklık giderme gücü katmak için, 1/2 su bardağı limon suyu ekle ve iyice karıştır.

Karışımı gidere dök. Önce giderin tıkacını çıkar. Sonra karışımı doğrudan gidere dök. Tıkanıklığın tamamının karışımı emmesini sağlamak için tüm gideri karışımla kapla. Tıkanıklığın karışımı mümkün olduğunca fazla emmesini sağlamak için 15 dakika beklemesine izin ver. Özellikle inatçı kalıntılar için 30 dakika emmesine izin ver.Tıkacı çıkaramıyorsan karışımın daha sulu olması için daha fazla sirke ekle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.