Vestel V Note 1341 Ekran Kararma Sorunu (Çözümü)

Merhaba arkadaşlar,

Vestel V Note 1341 serisinde sizlere yüklü olarak gelen Windows10 dan kaynaklanan yazılımsal sorundan dolayı ekran kararması olmaktadır . Bu büyük sorunun çözümünün bilgisayara yeninden format atma olduğunu düşünmemişsinizdir değil mi ? Neyse, bilgisayara format attığınızda bu sorundan kurtulduğunuzu göreceksiniz.

Yeniden format atmak için aşağıdaki işlemleri uygulayınız.

  1. Öncelikle bilgisayarınıza Windows10 güncel ISO sürümünü indirin. Link: ( https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10 ) bu adreste güncel Windows10 İSO dosyasını bulabilirsiniz.
  2. Dosyayı indirdikten sonra Rufus ( Rufus programını internetten aratıp indirebilirsiniz ) programını kullanarak Windows ISO dosyasını bir flash belleğe aktarın.
  3. Aşağıda resimlerde Rufus programıyla İSO dosyasının nasıl yazıldığı gösterilmektedir.

(ÖNEMLİ : Güncel bir bilgisayara kurulum yapıyorsanız UEFI ve GPT seçili kalmalı. Eğer bilgisayarınız 2013 öncesi bir model ise burada GPT yerine MBR seçmeniz gerek.)

Bu aşamadan sonra Başlat diyerek Windows 10 ISO dosyasını USB belleğe yazmaya başlayabilirsiniz. Bu işlemin USB belleğinizdeki verileri sileceğini sakın unutmayın.

4. Flash belleğe Windows ISO dosyasını yükledikten sonra bilgisayarı açıyoruz açarken elimizde devamlı SİL (Delete) tuşuna basarak bilgisayarın BIOS una giriyoruz. Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi BIOS alanına giriş yapıyoruz. Gelen ekrandan aşağıda görüldüğü gibi bilgisayarın yön tuşlarıyla BOOT bölümüne geliyoruz. Sonrasında BOOT Option 1 seçeneğini flash belleğimizi ayarlıyoruz.

Son olarak F4 tuşuna basarak işlemi kaydediyoruz. Bilgisayar yeniden başladığında Windows Önyükleme işlemi başlamış olacaktır.

5. Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi bir ekran çıkacaktır. Ürün Anahtarım yok işaretleyip bu alanı geçiyoruz.

6. Sonrasında gelen ekranları aşağıdaki resim gelene kadar İLERİ diyerek geçiyoruz. Kırmızı seçili alandaki yeri seçiyoruz.

7. Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi en büyük alana sahip Birincil kısmı seçerek SİL işlemini gerçekleştiriyoruz. Sonrasında YENİ ye tıklayarak alan ataması yapıyoruz. Son olarak İLERİ tıklayarak WİNDOWS kurulumuna başlıyoruz.

Bu işlemler sonunda WİNDOWS kurulumu tamamlanmış olacaktır. Herhangi bir sorun yaşadığınızda aşağıdaki yorum kısmını kullanarak bana sorularınızı iletebilirsiniz.

Kolay gelsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.