Videolarınıza Logo & Resim Ekleme

Video işleri ile uğraşan herkesin en önemli sorunlarından biri olan videoya resim ekleme işlemini bu konumuzda sizlere anlatacağız. VidLOGO programıyla, çok kolay ve sorunsuz bir kaç işlem ile halledeceksiniz. Programın kolay arayüzü, tüm özellikleri kullanıcının ayarlamasına izin vermesi ve videonun kalitesinde hiçbir değişiklik yapmaması, programın vazgeçilmez özelliklerindendir. Bu program ile resim veya logoyu videolarınıza nasıl ekleneceğini resimli bir şekilde anlatacağız.

Adım – 1; İlk önce programı internetten indiriyorsunuz. (ücretli versiyonu olmalı – bu durumda siz nasıl yapacağınızı anlamışsınızdır.)

Adım – 2; Sonrasında programı açıyoruz ve “Input” satırı yanındaki “…” butonuna tıklayarak düzenleyeceğiniz videoyu bilgisayarınızdan seçerek programa ekliyorsunuz. Altta bulunan “Type” menüsünden logo ekleyeceğiniz videonun türünü seçiyorsunuz. (.avi genel olarak her program ve sitede kabul gören bir uzantıdır.)

resim1

 

 

Adım – 3; Uzantı menüsü altında bulunan yani aşağıdaki resimde de gösterildiği gibi  “Video Settings” ve “Audio Settings” ile de oluşturacağınız videonun görüntü ve ses özelliklerini ayarlayabilirsiniz. Profesyonel değilseniz değişikliği önermiyorum.

resim2

 

 

Adım – 4; Video ve ses ayar butonlarının altında bulunan “Edit Logo” butonu ile videonuza ekleyeceğiniz logonun seçimi ve ayarlarını yapabilirsiniz. Butona tıkladndığında açılan pencerede eğer logo olarak resim kullanacaksanız “Image”, farklı bir video ya da animasyon kullanacaksanız “Video”, yazı kullanacaksanız “Text” seçeneklerinden birini seçiyorsunuz. Seçtiğiniz seçeneğin yanında bulunan “…” butonuna tıklayarak logomuzu bilgisayarınızdan seçiyorsunuz. “Remove Logo” Butonu ile eklediğiniz logoyu isterseniz kaldırabilirsiniz. “Position” menüsünden logonun video üzerindeki yerleşimini ayarlayabilirsiniz. Video üzerindeki yerleşimi mouse ile direk video üstünde de yapabilirsiniz.

resim3

 

 

Adım – 5; Logo ekleme ekranında altta bulunan diğer menü ise, logonun daha estetik ve düzenli durması için bir kaç özellik katıyor.  “Transparent Color” özelliğini aktif hale getirdiğinizde logo olarak belirlediğiniz resimlerin arkaplan renklerini silerek daha güzel bir görüntü yakalayabilirsiniz. Diğer özellik ise “Logo Transparency” bu özellik sayesinde logonun transparan yüzdesini ayarlayarak logonuzu şeffaf hale getirebiliyorsunuz.

 

resim4

Logo ekleme işlemini bitirdiğinizde ekranın sağ altında bulunan “OK” butonuna tıklayarak düzenleme işlemini bitirebilirsiniz.

* Logolarınızı resim olarak eklediğinizde resmin türünü .gif olarak seçmeniz önerilir.

Adım – 6; Tüm ayarlar ve işlemler bittiğinde ise program ana ekranının en altında bulunan “Start” butonuna tıklayarak videonun hazırlanması işlemini başlatabilirsiniz. İşlem süresi videonun uzunluğuna göre değişmektedir. 

Kolay gelsin.

//Anlatım: CyberWarrior’dan Zeyd Arkadaşımıza Teşekkür ediyoruz.//

 

8 thoughts on “Videolarınıza Logo & Resim Ekleme

 1. Merhaba. Ben Film sitem için düşünüyorum bu programıda. mesela camtasia studio 8 programı kullanıyorum. siteme yüklicegim filme ben logo ve yazı eklemek ıstıyorum. camtasia studio 8 programını kullandıgımda 2 saatlik bi video oldugu ıcın düzenleyip kaydetmesi cok zaman alıyo. bu programdada ölemidir ? 2 saatlik bir videoyu düzenleyip kaydetsem kac saatimi alır ?

  1. Mustafa arkadaşım bu işlem uygulama yapacağınız videonun kalitesine göre değişir. Her program için geçerlidir. Yani işlem yapılacak videonun kalitesi süreyi artırabilir de azaltabilir de. Kaç saat alacağını bilemezsiniz. 2 saatlik video HD kalitede olur, onu render yapmak 3 saatini alırken HD olmayan bir videoda ise 30 dk ‘yı bulabilir. Birde bilgisayarınızın işlemcisi, RAM ‘i bu işlemlerde çok önemlidir. Kolay gelsin.

 2. Ömər bəy, salam. Siz çox yaxçı bir iş görürsünüz. Bilməyənləri maarifləndirir və böyük savab qazanırsınız. Allah daim yardımçınız olacaq. Çünki siz xeyirxah bir işlə məşğul olursunuz. Sizə bu yolda uğurlar arzulayıram. Sizə bir sualım var. Yuxarıda göstərilən və izah etdiyiniz rəsimlər – fotoqraflar hansı Loqo və Rəsiməkləmə proqramına aiddir? Bu proqram, deyəsən, bir az sadədir. Onunla Loqo və Rəsim əkləmək rahatdır. Bu proqramın adını və yaxud internet ünvanını mənə göndərərsinizmi ? Rica edərim.
  Hörmətlə, Adil İrşadoğlu.

  1. Adil arkadaşım yukarıdaki programın adı VidLOGO programıdır. Bu program sayesinde videolara daha önceden hazırlamış resimleri ekleyebiliyorsun. Resimleri düzenleme programı yani logo yapma programı olarak Photoshop veya Corel kullanabilirsin. Kolay gelsin. İyi çalışmalar.

 3. Ömer kardeşim, selamlar olsun, efendim. Bilgilerinize reğmen teşekkür ederim.

  VidLOGO – Loqo və Rəsiməkləmə proqramında yalnız Photoshop ve ya Corel – de hazırlanmış fotodan – yani loqodan istifade etmək mümkündür, eləmi ?

  Hörmətlə, Adil İrşadoğlu.

 4. Efendim, Vlead Video Studio 11 – Loqo və Rəsiməkləmə proqramı da var.
  Bu proqram Kolaydır – Sadedir, yoksa zordur? Windows – 7 ile çalışarmı? Tavsiye verermisin?
  Yoksa, VidLOGO proqramı daha münasib?

  Hörmətlə, Adil İrşadoğlu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.