WordPress Admin Şifrenizi mi Unuttunuz [ ÇÖZÜM ]

Merhaba arkadaşlar konumuz başlıktan da belli, değil mi?…O zaman, WordPress admin şifrelerini unutanlar için hap bilgimizi verelim. Burada anlatacağımız bilgi tam çözümlü ve anlaşılırdır. Bazı sitelerdeki arkadaşalar Limit Login Attempts pluginini anlatmadıklarından bu sorunla karşılaşan arkadaşların isteklerine tam anlamıyla cevap veremediklerini görüyoruz.

Sorunu çözemeyen arkadaş eğer bu makaleyi okuyorsan emin ol bu makale sonunda sorununu halledeceksin. Bu kadar iddialı bir site olduğumuzu her zaman söyleyeceğiz. hadi bakalım şimdi anlatmaya geçelim.

1. İlk olarak Limit Login Attempts pluginini wordpress kuruyorken kurup kurmadığımızı kontrol edeceğiz. Nedenine gelince bu Plugin yanlış girilen girişlerin sonucunda admin panelini kilitlemektedir. O yüzden herhangi bir FTP programıyla (Filezilla Tercihimdir) WordPress kurulu olan alana girip bu klasörü sileceğiz. Aşağıdaki yolu izleyerek kurulu olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

—–>wp-content/plugins/( Limit Login Attempts )   // plugins klasörünün içinde yandaki  klasör( limit login attemps) varsa hemen                                                                                                                        siliyoruz. Yoksa ikinci şıkka  geçiyoruz.

wordpress-şifresi-unutma

2. Sildikten sonra şifreyi değiştirmek için host firmasının sağladığı Phpadmin sayfasına girip sol taraftaki alandan veritabanınızı seçiyorsunuz (1 nolu yer) sonra çıkan listeden wp_users (2 nolu yer) a tıklıyorsunuz. (Bu alan wordpress sitenize kayıtlı kişilerin şifrelerini gösteren alandır.)

wordpress-şifresi-unutma2

3. Yukarıdaki işlemleri gerçekleştirdikten sonra sağ tarafta aşağıdaki gibi bir görüntü olacaktır. Düzenle butonuna tıklayarak şifremizi değiştireceğimiz alana geçiyoruz.

wordpress-şifresi-unutma3

 

4. Düzenle alanına geçtikten sonra aşağıdaki gibi sol taraftan MD5 ‘i seçip sağ tarafa ise istediğimiz parolayı ($P$…. ile devam eden uzun şifrenin yerine istediğiniz şifreyi giriyorsunuz) yazıyoruz. Aşağıda bu işlemi görüyorsunuz zaten.

wordpress-şifresi-unutma4

5. Son olarak o sayfanın altında GİT butonuna basarak işlemi sonlandırıyoruz.  Artık yeni şifrenizi kullanabilirsiniz.

Kolay gelsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.