WordPress Mail Gönderme Sorunu Çözümü

WordPress sitelerde bazen Contact Form, yani mail göndermek için kullandığınız eklenti hosting firmanızın bazı ayarlarından kaynaklı çalışmayabilir. Peki bu durumda ne yapabilirim? diyorsanız tam yerine geldiğinizi söyleyebilirim.  O zaman hemen daha ayrıntılı bir şekilde anlatıma başlayalım.

Bir çok hosting sağlayıcısı sunucuları üzerinden spam mail gönderimine engel olmak için Smtp Authentication metodunu kullanarak mail gönderimi gerçekleştirilmesini istiyor. Yani; hosting sunucuları wordpress kullanıcıları için hazır yazılımların (contact form) etkilerinden(spam mail gibi..) sunucuyu uzak tutmak için kullanıyorlar.

Şimdi ikinci sorumuza geçelim. İkinci sorumuz şuydu, “Ne yapmalıyım?”  Bu sorunun cevabını da aşağıda maddeler halinde bulabilirsiniz.

  • WordPress admin panelinize giriş yaparak Eklentiler bölümünden Wp-Mail-Smtp ve Fast And Secure Contact Form eklentilerini yüklüyorsunuz ve etkinleştiriyoruz.
  • Ardından admin panelinden Ayarlar bölümünde Email başlığına giriş yapıyorsunuz. Ayarlarınızı resimdeki gibi düzenleyerek kaydediyoruz.

smtp_ayarlari

Şimdi ise yine Admin panelinden Eklentiler  bölümünden Fast And Secure Contact Formu açıp ve ayarları yapıyorsunuz.

Bu işlem esnasında aşağıdaki kutucuğu işaretlemeniz ve mail adresinizi yazmamız gerekiyor, hata olmaması açısından bu işleme dikkat etmeliyiz.

Mail Adresiniz

Son olarak; Sayfalar bölümünden yeni sayfa ekleyip, sayfanın içerisine [contact-form-7 404 "Bulunamadı"] satırını ekleyip kaydet diyorsunuz. Aslında [contact-form-7 404 "Bulunamadı"] yazılacak yazıyı contact form alanından görebilirsiniz.

Artık SMTP işleminiz hazırdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.